کد خبر : 3643
تاریخ انتشار : سه شنبه 29 آبان 1397 - 15:47

سهم خانوار از پرداخت هزینه سلامت به ۳۵.۶ درصد رسید

سهم خانوار از پرداخت هزینه سلامت به ۳۵.۶ درصد رسید

مرکز آمار اعلام کرد که طی ۱۶ سال اخیر در حوزه سلامت، ۱۸.۵۴ درصد سهم پرداخت‌های دولت و شرکتها و ۲.۸۷ درصد سهم پرداخت‌های غیر مستقیم خانوار افزایش یافته است. به گزارش گشت و گذار، جداول حساب های ملی سلامت ١٣٩۵ بر روی درگاه ملی آمار قرار گرفت که از اینجا قابل مشاهده است. این


مرکز آمار اعلام کرد که طی ۱۶ سال اخیر در حوزه سلامت، ۱۸.۵۴ درصد سهم پرداخت‌های دولت و شرکتها و ۲.۸۷ درصد سهم پرداخت‌های غیر مستقیم خانوار افزایش یافته است.

به گزارش گشت و گذار، جداول حساب های ملی سلامت ١٣٩۵ بر روی درگاه ملی آمار قرار گرفت که از اینجا قابل مشاهده است. این جداول از سال ١٣٨٠ تا ١٣٩۵ یعنی برای ١۶ سال متوالی بر روی درگاه ملی آمار در مسیر داده‌ها و اطلاعات آماری، حساب‌های ملی، حساب‌های اقماری، جداول آماری، سری های زمانی قرار دارد. این جداول کل مخارج انجام شده برای سلامت انسانها در کشور را نشان می‌دهد و بر اساس دستورالعمل سازمان بهداشت جهانی تهیه شده است.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، با طرح تحول سلامت روند کاهش سهم پرداخت از جیب خانوار ادامه پیدا کرده و به رقم ٣۵.۶۶ رسیده است.

این جداول نشان می‌دهد که سهم پرداخت از جیب خانوار از ۵۶.٩٧ درصد در سال ١٣٨٠ پس از فراز و نشیب‌های بسیار در سال ١٣٩۵ به ٣۵.۶۶ درصد می‌رسد، یعنی طی ١۶ سال معادل ٢١.٣١ درصد کاهش یافته است، در مقابل، ١٨.۵۴ درصد سهم پرداختهای دیگران یعنی دولت و شرکتها و ٢.٧٨ درصد سهم پرداختهای غیر مستقیم خانوار افزایش یافته است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.