کد خبر : 3134
تاریخ انتشار : یکشنبه 20 آبان 1397 - 15:44

صنعت اسباب بازی در انتظار بخشودگی ۹ درصدی مالیات

صنعت اسباب بازی در انتظار بخشودگی ۹ درصدی مالیات

ربانی، مدیر تولید کانون گفت: باید مسئولان اقتصادی در حوزه اسباب بازی حمایت و ورود کنند تا در حوزه اسباب‌بازی شامل بخشودگی ۹درصدی مالیات باشیم . به گزارش گشت و گذار، نشست خبری چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی امروز صبح ۲۰مهرماه، با حضور حسین ربانی معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و محسن حموله


ربانی، مدیر تولید کانون گفت: باید مسئولان اقتصادی در حوزه اسباب بازی حمایت و ورود کنند تا در حوزه اسباب‌بازی شامل بخشودگی ۹درصدی مالیات باشیم .

به گزارش گشت و گذار، نشست خبری چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی امروز صبح ۲۰مهرماه، با حضور حسین ربانی معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و محسن حموله دبیر جشنواره در کانون برگزار شد.

ربانی معاون تولید کانون در ابتدای این نشست گفت: هدف اصلی از برگزاری به نوعی گردهمایی چهره‌به‌چهره فعالان زنجیره اصلی اسباب‌بازی در کشور است. ارتباط تولید و توزیع و مصرف تولید اسباب‌بازی و فعالان هستند زیرا این کالا باید توسط مخاطبانشان پسندیده شود تا چرخه کالا کامل شود.

او ادامه داد: هدف اول ما گردهمایی فعالان اسباب‌بازی با دیگر شبکه‌های ارتباطی است، هدف دیگر به نمایش گذاشتن تولیدات داخلی این عرصه خواهد بود اگر کم و کاستی وجود دارد باید منتقدین آنالیز کنند و به مرور با توسعه زیرساخت عوامل را ایجاد کنیم. ما در این رویداد نیاز توزیع را طبق برنامه‌ریزی داریم تا مردم و علاقه‌مندان با محصولات آشنا شوند.

بخشودگی۹ درصد مالیاتی باعث جهش در حوزه اسباب‌بازی می‌شود

معاون تولید کانون با اشاره به ارزیابی مردم در بخش جنبی جشنواره عنوان کرد: با بررسی و تحلیل در حوزه‌های موجود در اسباب‌بازی متوجه می‌شویم که چه بخش‌هایی خوب بودند و یا چه بخش‌های جای ارتقا و تغییر دارند.

به گفته او، عوامل صنعت، معدن و تجارت در این جشنواره حضور دارند تا ایجاد فضای زیرساختی و ارائه تسهیلات به فعالان این عرصه است. دیگر مهمانان مسئولان در حوزه‌های آموزش است، که سعی داریم ظرفیت‌های موجود در جامعه را پرورش دهیم. دعوت بعدی از نمایندگان مجلس و کمیسیون فرهنگی است تا این امر اسباب‌بازی برای آنان دغدغه شود.

ربانی درباره دغدغه جدی حوزه اسباب‌بازی گفت: باید مسئولان سیاسی و اقتصادی در این حوزه ورود کنند تا حمایت‌های زیادی در این بخش داشته باشند که اگر حوزه اسباب‌بازی شامل بخشودگی ۹درصد مالیاتی شود جهش خوبی در ۵ سال آینده خواهیم داشت.

او ادامه داد: باید با حضور فعالان و رسانه‌ها این جشنواره را پررنگ جلوه بدهیم تا بسترسازان این آینده را به خوبی پرورش دهیم.

ربانی با اشاره به نظارت‌های استاندارد بر اسباب‌بازی عنوان کرد: نظارت بهداشتی کامل بر اسباب‌بازی‌ها نداریم اما استاندارهایی برای رده‌بندی سنی زیر سه سال وجود دارد.

شعار تمرین زندگی و رونمایی از دو جلد کتاب

محسن حموله دیگر سخنران این نشست گفت: کانون همه‌ساله برنامه‌هایش را ارزیابی ‌می‌کند که بعد از جشنواره سوم، دو انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان اسباب‌بازی تهران راه‌اندازی شد که اتفاق خوبی هم با این انجمن‌ها رقم خورد. ما در جشنواره چهارم از نظریات و اندیشه‌های انجمن تولیدکنندگان در کارهای تخصصی استفاده کردیم.

او بیان کرد: جشنواره کمیته‌های گوناگونی دارد که سعی داریم برای بهتر شدن این رویداد به همدیگر یاری برسانیم. جشنواره با شعار تمرین زندگی از ۲۶تا۳۰ آبان برگزار می‌شود. همچنین در این جشنواره سعی داریم ایجاد ارتباط با نهادهای دولتی و غیر دولتی، ارائه اسباب‌بازی‌های تولید داخل و ترویج بازی‌های سرگرمی و ارگان‌های دیگر داشته باشیم.

حموله به بخش‌های داوری اشاره کرد و گفت: در سه بخش ایده بازار، اسباب‌بازی ثبتی و اسباب‌بازی تولیدی توسط کمیته‌ها داوری می‌شوند و در اختتامیه برندگان انتخاب می‌شود که ۸۳اثر در بخش اسباب‌بازی ثبتی، در بخش ایده بازار ۱۹اثر و اسباب‌بازی تولیدی ۱۰۴ اثر پذیرفته شده است. همچنین در نمایشگاه اسباب‌بازی که در جشنواره به فروش می‌رسد نزدیک به ۱۳۰۰ اسباب‌بازی تولیدی به مخاطبان معرفی خواهد شد.

او با اشاره به هفته کتابخوانی گفت: دو کتاب فناوری صنعت اسباب بازی و مجموعه ۵جلدی تئاتر اسباب‌بازی رونمایی می‌شود و همچنین برای تجهیز اتاق کودک در بیمارستان‌ها هم اقداماتی صورت گرفته است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.