کد خبر : 4035
تاریخ انتشار : جمعه 9 آذر 1397 - 11:30

علت حذف بیمه داروی تزریقی پوکی استخوان

علت حذف بیمه داروی تزریقی پوکی استخوان

وزارت بهداشت، در واکنش به ماجرای حذف داروی تزریقی پوکی استخوان از پوشش بیمه ای، توضیحاتی ارائه داد. به گزارش گشت و گذار، بنا بر توضیحات وزارت بهداشت؛ در سال ۱۳۹۲ در دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت وقت واقع در وزاتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص این دارو تصمیم گرفته شد که پوشش


وزارت بهداشت، در واکنش به ماجرای حذف داروی تزریقی پوکی استخوان از پوشش بیمه ای، توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش گشت و گذار، بنا بر توضیحات وزارت بهداشت؛ در سال ۱۳۹۲ در دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت وقت واقع در وزاتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص این دارو تصمیم گرفته شد که پوشش بیمه ای داروی «تری پاراتاید» فقط به مدت یک سال مصوب گردیده و قرار شد بعد از این زمان مطالعات هزینه اثربخشی و گایدلاین (استاندارد درمان) مربوطه تدوین و جهت برقراری پوشش مجدداً به عنوان یک مورد جدید در شورای عالی بیمه مطرح و با توجه به شرایط روز کشور و وضعیت مالی سازمان های بیمه گر پایه تصمیم گیری انجام گردد.

در حال حاضر شرایط بودجه کشور و منابع مالی بیمه های سلامت به صورت انقباضی بوده و امکان اضافه نمودن بار مالی برای سازمان های بیمه ای کشور حتی در حد کم وجود ندارد و بایستی در شرایط خارج از بحران و پس از گذراندن دوران تحریم مجدداً بررسی و تصمیم گیری در خصوص این دارو انجام گیرد.

از طرفی داروی تری پاراتاید داروی خط سوم درمان پوکی استخوان بوده و قبل از تجویز این دارو می بایست توجه کشور و تأمین کنندگان دارو و نیز سازمان های بیمه گر پایه به تامین و توزیع و پوشش بیمه ای مناسب خط اول و دوم درمان پوکی استخوان باشد. ضمن اینکه برای پوشش و تأمین هزینه بسیاری از داروهای ضروری از جمله داروهای بیماران خاص در حال حاضر مضیقه مالی وجود دارد.

در توضیحات وزارت بهداشت، آمده است؛ پیشنهاد قیمتی شرکت تولید کننده داروی تری پاراتاید بالاتر از حد آستانه هزینه اثربخشی دارو برای کشور ما بوده و تولید کنندگان تا کنون حاضر نشده اند قیمت زیر آستانه مذکور را بپذیرند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.