کد خبر : 2126
تاریخ انتشار : سه شنبه 1 آبان 1397 - 11:28

فعالان اقتصادی برای دیدار یک وزیر نباید بیش از دو روز معطل بمانند

فعالان اقتصادی برای دیدار یک وزیر نباید بیش از دو روز معطل بمانند

وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: فعالان اقتصادی برای دیدار وزیر نباید بیش از دو روز معطل بمانند و حداکثر زمان انتظار برای دیدار معاونان نیز باید به ۲۴ ساعت کاهش یابد. به گزارش گشت و گذار، فرهاد دژپسند، وزیر پیشنهادی اقتصاد در جمع فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران با تشریح برنامه های خود اظهارداشت:براساس


وزیر پیشنهادی اقتصاد گفت: فعالان اقتصادی برای دیدار وزیر نباید بیش از دو روز معطل بمانند و حداکثر زمان انتظار برای دیدار معاونان نیز باید به ۲۴ ساعت کاهش یابد.

به گزارش گشت و گذار، فرهاد دژپسند، وزیر پیشنهادی اقتصاد در جمع فعالان بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران با تشریح برنامه های خود اظهارداشت:براساس رتبه بندی که صورت می‌گیرد فعالان اقتصادی و دارندگان کارت طلایی بیش از ٢ روز نباید برای دیدن وزیر در انتظار بمانند مگر اینکه او در مسافرت باشد. همچنین برای دیدار با معاونان وزیر این زمان به ٢۴ ساعت کاهش می یابد.

وی با اشاره به اینکه دولت باید نقش ثانویه در اقتصاد ایفا کند، گفت: دولت باید نقش حاکمیتی خود را داشته باشد اما در تصدی گری و قاعده گذاری نباید ورود کند مگر در حد ضرورت؛ حد ضرورت را همین افرادی که دور این میز نشسته اند(فعالان اقتصادی) تعیین می کنند.

دژپسند با اشاره به لزوم شکل گیری اقتصاد هوشمند، افزود:وقتی اقتصاد هوشمند شکل بگیرد حلقه مفقود عرضه و فراوانی اطلاعات از بین می رود و شفافیت شکل می گیرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم احساس رضایت سرمایه گذاران داخلی از شرایط، اظهارداشت: بنده در جلسه با رئیس جمهور نیز به ایشان گفتم که نمی شود سرمایه گذار خارجی جذب کرد بدون اینکه سرمایه گذار داخلی احساس رضایت کند.

دژپسند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه قبلا مبنای انجام امور در کشور بر سه محور دولت، سایر قوا و بخش خصوصی بود، اضافه کرد: بنده معتقد هستم امروز باید رکن چهارم دانشگاه‌ها نیز به آن اضافه شود و تشکیل هسته های اندیشه ورزی و سیاست سازی یکی از برنامه‌های من است.

وی با تاکید بر اینکه این موضوع یک بحث تشریفاتی نیست و این برنامه را به رئیس جمهوری نیز اعلام کردم، افزود: البته چند مشکل در این راه وجود دارد؛ مشکلات سیاسی، نحله های فکری و وجود افراد دولت گرای افراطی تا بازارگرایان افراطی و همچنین بومی گرایی، مشکلاتی است که وجود دارد و باید آنها را رفع کنیم.

وزیر پیشنهادی وزارت امور اقتصاد و دارایی با بیان اینکه سهم جمعیت و مساحت ایران در جهان ۱.۲ درصد است، تصریح کرد: با این حال در بازارهای جهانی با قیمت های بالای نفت فقط ۰.۷ درصد سهم داریم، پس لازم است در مصاف با مشکلات، همه با هم متحد باشیم.

این خبر تکمیل می شود

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.