کد خبر : 4168
تاریخ انتشار : دوشنبه 12 آذر 1397 - 12:44

لازمه حکمرانی خوب«شفافیت»است/وزارت اقتصاد نباید درگیر حسابرسی شود

لازمه حکمرانی خوب«شفافیت»است/وزارت اقتصاد نباید درگیر حسابرسی شود

وزیر اقتصاد گفت: «شفافیت»، لازمه حکمرانی خوب است که برای ایجاد آن، نیازمند گزارشگری مالی و رعایت استانداردهای حسابداری هستیم. به گزارش گشت و گذار، فرهاد دژپسند در مراسم روز حسابدار، اظهار داشت: نمی‌توانیم از حکمرانی خوب سخن بگوییم اما از شفافیت سخن نگوییم. البته این شفافیت نیازمند گزارشگری مالی، استانداردهای حسابداری و استانداردهای حسابداری


وزیر اقتصاد گفت: «شفافیت»، لازمه حکمرانی خوب است که برای ایجاد آن، نیازمند گزارشگری مالی و رعایت استانداردهای حسابداری هستیم.

به گزارش گشت و گذار، فرهاد دژپسند در مراسم روز حسابدار، اظهار داشت: نمی‌توانیم از حکمرانی خوب سخن بگوییم اما از شفافیت سخن نگوییم. البته این شفافیت نیازمند گزارشگری مالی، استانداردهای حسابداری و استانداردهای حسابداری عمومی است.

وزیر اقتصاد افزود: حسابداری تعهدی، ستون اصلی تحقق بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد است.

وی با بیان اینکه وزارت اقتصاد باید بیشتر به بارورسازی تشکل های حسابداری کمک کند، گفت: همچنین وزارت اقتصاد نباید درگیر تصدی امر حسابرسی شود مگر در موارد خاص.

دژپسند گفت: البته این مساله نیازمند تصحیح مقررات است.

وزیر اقتصاد تصریح کرد: احساس ما این است که به شدت به جامعه بزرگ و حرفه ای حسابداری نیاز داریم و هر چه زمان می گذرد این نیاز ما ابعاد گسترده تری می یابد.

وی اظهار داشت: تمام وزارت اقتصاد در ستادی و استانی باید با این رویکرد گام برداریم که برای وسیع کردن ارتباط با جامعه حسابداران از هیچ تلاشی نباید دریغ کنیم و برای عمیق تر شدن این ارتباط، جامعه حسابداران باید کمک کنند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.