کد خبر : 2528
تاریخ انتشار : سه شنبه 8 آبان 1397 - 15:04

متهم حیوان آزار در زنجان بازداشت شد

متهم حیوان آزار در زنجان بازداشت شد

در پی انتشارکلیپ سگ آزاری در فضای مجازی توسط یک فرد متخلف با پیگیری های محیط زیست استان زنجان و تلاش مقامات قضایی و انتظامی فرد متخلف شناسایی و دستگیر شد. به گزارش گشت و گذار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان از دستگیری فرد حیوان آزار در زنجان خبرداد. حسین آبسالان گفت : حدود


در پی انتشارکلیپ سگ آزاری در فضای مجازی توسط یک فرد متخلف با پیگیری های محیط زیست استان زنجان و تلاش مقامات قضایی و انتظامی فرد متخلف شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش گشت و گذار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان زنجان از دستگیری فرد حیوان آزار در زنجان خبرداد.

حسین آبسالان گفت : حدود دو هفته قبل کلیپی در فضای مجازی دست به دست شد که یک فرد اقدام به آزار یک قلاده سگ که با طناب به ماشین سواری بسته شده بود و مورد آزار قرار گرفته بود و موجبات ناراحتی دوستداران محیط زیست را فراهم کرده بود.

وی افزود: این رفتار غیر انسانی در آزاد راه زنجان تبریز باند جنوبی و در فاصله ۵۰ کیلومتری شهر زنجان در اراضی روستای چپ چپ اتفاق افتاده است.

آبسالان با بیان اینکه یکی از شاهدان این اقدام غیر انسانی اقدام به فیلمبرداری از آن کرده بود که در شناسایی و بازداشت فرد خاطی نقش زیادی داشت، ادامه داد: بلافاصله پس از اطلاع اداره کل حفاظت محیط زیست استان زنجان، با جمع آوری مستندات و اطلاعات لازم پرونده شکایت تنظیم و به مراجع قضایی استان ارائه شد که با تلاش شبانه روزی مقامات قضایی و انتظامی استان فرد متخلف متخلف شناسایی و دستگیر شد.

وی خاطر نشان کرد: دوستداران محیط زیست با مشاهده این رفتار ناشایست خودرو را متوقف کرده و جان حیوان را نجات دادند که با دستگیری متخلف سگ نیز شناسایی شد که هم اکنون سگ آزار دیده وضعیت مطلوبی دارد و به یکی از مراکز نگهداری موقت سگ ها در زنجان تحویل خواهد شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان زنجان ضمن محکوم کردن رفتار غیر انسانی فرد متخلف ادامه داد: امیدواریم دیگر شاهد چنین صحنه هایی که موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شده و دور از انسانیت و ظلم به حیوانات است نباشیم و همه با رعایت حقوق حیوانات در قبال آنها نیز احساس مســئولیت داشته باشیم و از اذیت و آزار آنها پرهیز کنیم.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان زنجان ضمن تشکر از تلاش مقامات قضایی و انتظامی استان و دوستداران محیط زیست که در شناسایی و دستگیری فرد حیوان آزار نقش داشتند، گفت: پرونده تخلف متهم حیوان آزار توسط مقامات قضایی در دست بررسی است و به زودی رای نهایی توسط مقامات قضایی در این خصوص صادر خواهد شد.

آب سالان افزود: حیوانات نیز حق حیات دارند و ما نباید با زیاده خواهی خود حق حیات را از سایر موجودات دریغ کنیم و موجبات تهدید حیات آنها را فراهم کنیم.

وی با اشاره به احساس مسئولیت همگانی در قبال حیوانات گفت: انتظار داریم مردم شریف در صورت مشاهده موارد این چنینی به نزدیکترین واحد محیط زیست اطلاع دهند تا اقدام لازم در این خصوص به عمل آید.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.