کد خبر : 7524
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 بهمن 1397 - 15:04

محیط زیست به دنبال هدایت توسعه است

محیط زیست به دنبال هدایت توسعه است

مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: محیط زیست به دنبال هدایت توسعه است و واحد های صنعتی باید در محدوده استاندارد و ضوابط و مقررات زیست محیطی فعالیت کنند. به گزارش گشت و گذار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در همایش HSE در صنعت سیمان که پیش از ظهر امروز در محل کارخانه سیمان


مدیرکل محیط زیست استان تهران گفت: محیط زیست به دنبال هدایت توسعه است و واحد های صنعتی باید در محدوده استاندارد و ضوابط و مقررات زیست محیطی فعالیت کنند.

به گزارش گشت و گذار مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در همایش HSE در صنعت سیمان که پیش از ظهر امروز در محل کارخانه سیمان تهران برگزار شد با اشاره به اینکه در پایان سال ۸۰، HSE در وزارت نفت شکل گرفت و با ساختار جدیدی سازماندهی شد، گفت: HSE شامل بهداشت، ایمنی و محیط زیست است و ۳ هدف عمده را دنبال می کند که شامل جلوگیری از آسیب به افراد و تجهیزات و همچنین جلوگیری از وارد شدن اثرات نامطلوب بر محیط زیست است.

کیومرث کلانتری با بیان اینکه در قانون هوای پاک هم بر HSE تاکید شده است، افزود: امروز HSE در همه بخش های صنعت، خدمات، کشاورزی و محیط زیست شهری کاربرد دارد و در حقیقت مجموعه ای از اجزای بهم پیوسته است که در راستای رسیدن به ۳ هدف مذکور فعالیت دارد.

کلانتری در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه امروز تولید ضرورت اجتناب ناپذیر کشور است و نباید چرخ تولید متوقف شود، افزود: نه صنعت بدون محیط زیست و نه محیط زیست بدون صنعت دارای معنا است و اگر بخواهیم مشکلات کشور حل شود باید رشد اقتصادی داشته باشیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با بیان اینکه دنیا در حال توسعه است و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست، بیان کرد: توسعه برای سلامت و سعادت نسل بشر ضروری است و البته باید توجه داشت که توسعه بر محیط زیست اثر گذار است و دیدگاه سازمان محیط زیست در خصوص توسعه حفظ بدون بهره برداری نیست بلکه محیط زیست بدنبال هدایت توسعه می باشد.

کلانتری ادامه داد: باید بگونه ای توسعه را هدایت کنیم تا با منابع موجود نیاز نسل حاضر بر آورده شود و ضمن اثرگذاری مثبت مابقی را به نسلهای آلاینده واگذار کنیم.

وی با بیان اینکه مقررات و ضوابط HSE در هر واحدی برای سلامت و پایداری مجموعه می باشد، اظهار داشت: واحد HSE سفیر محیط زیست است و همواره تاکید دارم که اولین اقدام HSE در هر مجموعه ای باید حفظ خود مجموعه باشد.

کلانتری در بخشی از سخنان خود با اشاره به اینکه یک واحد صنعتی همواره ۲ نوع محصول تولید می کند، گفت: یکی محصول اصلی است و دیگری آلودگی است و واحدهایی مانند کارخانجات سیمان نیز دارای بار آلودگی بالا و بالقوه آلاینده هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران افزود: آلودگی بر محیط زیست اثرگذار است و باید علاوه بر توجه به سلامت و محیط زیست در محدوده داخل صنعت به سلامت مردم و ساکنان همجوار با این صنعت نیز توجه شود.

کلانتری در پایان با اشاره به اینکه محیط زیست در همه بخش ها دارای استاندارد است و همه واحد های صنعتی باید در این محدوده استاندارد و ضوابط و مقررات زیست محیطی فعالیت کنند، خاطر نشان کرد: محیط زیست از هر واحدی که مسئولیت های اجتماعی خود در قبال محیط زیست را رعایت کند و برای رفع معضلات زیست محیطی خود برنامه ریزی داشته باشد حمایت می کند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.