کد خبر : 2670
تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 آبان 1397 - 17:10

مذاکره برای اختصاص بورسیه تحصیلی به جوانان نیجریه ای

مذاکره برای اختصاص بورسیه تحصیلی به جوانان نیجریه ای

سفیر ایران در نیجریه گفت:در ملاقاتی که با وزیر بهداشت داشتیم، در خصوص اینکه باید چه اقداماتی انجام دهیم تا جوانان نیجریه ای را برای تحصیل در ایران جذب کنیم ،مذاکراتی داشتیم. به گزارش گشت و گذار، سفیر ایران در نیجریه گفت: حوزه سلامت می تواندبه عنوان یک حوزه راهبردی در روابط بین ملت ها


سفیر ایران در نیجریه گفت:در ملاقاتی که با وزیر بهداشت داشتیم، در خصوص اینکه باید چه اقداماتی انجام دهیم تا جوانان نیجریه ای را برای تحصیل در ایران جذب کنیم ،مذاکراتی داشتیم.

به گزارش گشت و گذار، سفیر ایران در نیجریه گفت: حوزه سلامت می تواندبه عنوان یک حوزه راهبردی در روابط بین ملت ها و دولت ها تعریف شود و نیجریه با جمعیت ۲۰۰ میلیونی و از سوی دیگر در آفریقا، یکی از حوزه ها و بازارهای هدف ایران در حوزه گردشگری سلامت، دارو، درمان، تجهیزات پزشکی و آموزشی است.

مرتضی رحیمی با بیان این مطلب اظهار داشت: رغبت و تمایل جوانان نیجریه ای در سالهای اخیر برای تحصیل در رشته های علوم پزشکی، افزایش یافته و در ملاقاتی که با وزیر بهداشت داشتیم، در خصوص اینکه باید چه اقداماتی انجام دهیم تا جوانان نیجریه ای را برای تحصیل در ایران جذب کنیم و بورسیه های تحصیلی بیشتری در این خصوص، اختصاص داده شود، مذاکراتی داشتیم.

وی تصریح کرد: برای آشنایی بیشتر جامعه نیجریه و جوامع غرب نیجریه پیشنهاد اعزام سفیران سلامت را دارم و معتقدم که اگر هیات ها و افرادی از وزارت بهداشت تحت عنوان سفیران سلامت به کشورهای مختلف اعزام شوند و توانمندیهای ایران در حوزه های مختلف مانند آموزش پزشکی، دارو و درمان و گردشگری سلامت را معرفی کنند می تواند دستاوردهای خوبی در سالهای آینده برای کشور داشته باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.