کد خبر : 4038
تاریخ انتشار : جمعه 9 آذر 1397 - 11:40

مردم افزایش غیر قانونی تعرفه های پزشکی را با ۱۹۰ بازگو کنند

مردم افزایش غیر قانونی تعرفه های پزشکی را با ۱۹۰ بازگو کنند

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، گفت: مردم می توانند از طریق سامانه ۱۹۰ از میزان تعرفه های پزشکی مطلع شوند و در صورت بروز تخلف از طریق این سامانه موضوع را گزارش کنند. به گزارش گشت و گذار، علیرضا عسگری، در خصوص تعرفه های پزشکی، افزود: تعرفه پزشکی در حوزه سلامت


مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، گفت: مردم می توانند از طریق سامانه ۱۹۰ از میزان تعرفه های پزشکی مطلع شوند و در صورت بروز تخلف از طریق این سامانه موضوع را گزارش کنند.

به گزارش گشت و گذار، علیرضا عسگری، در خصوص تعرفه های پزشکی، افزود: تعرفه پزشکی در حوزه سلامت توسط هیات وزیران ابلاغ می شود و اینطور نیست که کسی به صورت سلیقه ای وجهی را از بیمار دریافت کند به نحوی که تعرفه مطب پزشکان عمومی، تخصصی و فوق تخصصی با هم متفاوت بوده و میزان آن مصوب شده و ملاک پرداخت است.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت، ادامه داد: اختلال در این زمینه یک تخلف تعرفه ای محسوب می شود و بعد از احراز تخلف توسط حوزه های نظارت دانشگاه های علوم پزشکی گزارش آن توسط معاونت درمان دانشگاه در کمیسیون ماده ۱۱ مطرح می شود، سپس براساس تخلف صورت گرفته، پرونده به اداره تعزیرات مربوطه ارجاع می شود و آنها نیز براساس موازین قانونی برخورد مقتضی را انجام می دهند.

عسگری خاطرنشان کرد: سازمان نظام پزشکی بر فرآیند تبلیغاتی مطب ها، عنوان و تبلیغاتشان در فضای عمومی و مجازی و وزارت بهداشت بر استانداردهای ارائه خدمت از جمله تعرفه نظارت دارند و مسیر برخورد با تخلفات احتمالی نیز از طریق کمیسیون ماده ۱۱ تعزیرات حکومتی است.

مدیرکل دفتر نظارت و اعتباربخشی امور درمان وزارت بهداشت اظهار داشت: به منظور افزایش کیفیت ویزیت نیز استانداردهایی تدوین شده است که طبق آن، حفظ حریم و شان بیمار و پزشک از جهات مختلف حفظ می شود، از زمان ویزیت گرفته تا کیفیت آن مشتمل بر شرح حال بالینی و حفظ حریم خصوصی مطمئنا وزرات بهداشت در مباحث نظارتی با رویکرد اصلاح، تعارفی ندارد.

عسگری با اشاره به اینکه تمامی مطب ها توسط اداره نظارت معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی کشور نظارت می شوند، افزود: نظارت ها با رویکرد دفاع از حقوق مردم از سویی و دفاع از جامعه خدوم پزشکی از سوی دیگر انجام می شود و وزارت بهداشت نیز با جدیت بیشتری به دنبال احقاق حق مردم است و در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه مردم می توانند تمام مشکلاتشان را در حوزه بهداشتی و درمانی با سامانه ۱۹۰ در میان بگذارند، یادآور شد: مردم همچنین می توانند از طریق سامانه ۱۹۰ از میزان تعرفه های پزشکی مطلع شوند و اگر با مراجعه به مطبی، پزشک مربوطه بیش از نرخ مصوب از بیماران ویزیت دریافت کند می توانند از طریق این سامانه موضوع را گزارش کنند و این کار در کنار بازدیدهای فعال خواهد بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.