کد خبر : 46078
تاریخ انتشار : یکشنبه 29 فروردین 1400 - 11:20

مردم منتظر ورود محموله های بعدی واکسن کرونا باشند

مردم منتظر ورود محموله های بعدی واکسن کرونا باشند

دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: مردم منتظر ورود محموله های بعدی واکسن کرونا از این کشورها باشند اما در حال حاضر نمی توان زمان مشخصی را برای ورود محموله های بعدی مشخص کرد. محمد حسن قوسیان مقدم، در گفتگو با گشت و گذار، در خصوص موضوع واردات واکسن کرونا، اظهار داشت: خوشبختانه روز ۵ شنبه هفته


دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: مردم منتظر ورود محموله های بعدی واکسن کرونا از این کشورها باشند اما در حال حاضر نمی توان زمان مشخصی را برای ورود محموله های بعدی مشخص کرد.

محمد حسن قوسیان مقدم، در گفتگو با گشت و گذار، در خصوص موضوع واردات واکسن کرونا، اظهار داشت: خوشبختانه روز ۵ شنبه هفته گذشته ۴۰۰ هزار دوز واکسن کرونا از طریق صلیب سرخ کشور چین و با هماهنگی هلال احمر وارد کشور شد و در اختیار وزارت بهداشت قرار گرفت.

وی افزود: قریب به ۴ ماه است که هلال احمر با کشورهای چین، هند و روسیه برای واردات واکسن کرونا مذاکراتی را انجام داده اما به دلیل برخی شرایط ورود واکسن از این طریق محقق نشد که خوشبختانه ۵ شنبه هفته گذشته شاهد ورود این محموله به کشور بودیم.

قوسیان مقدم در خصوص ورود محموله های بعدی اظهار داشت: به طور کلی در سال ۱۴۰۰ مذاکرات لازم با کشور چین برای واردات واکسن را در دستور کار داریم و ورود واکسن نیز از این کشور ادامه دارد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: مردم منتظر ورود محموله های بعدی واکسن کرونا از این کشورها باشند اما در حال حاضر نمی توان زمان مشخصی را برای ورود محموله های بعدی مشخص کرد.

وی تأکید کرد: هنگامی که محموله ها وارد کشور و در فرودگاه بارگذاری شوند، در آن زمان اخبار مربوط به واردات واکسن را به مردم اعلام خواهیم کرد.

قوسیان مقدم در پاسخ به این سوال که پیش بینی می کنید محموله بعدی واکسن از کدام کشور وارد شود، گفت: قطعاً محموله بعدی از یکی از سه کشور چین، هند و روسیه خواهد بود اما در حال حاضر تعداد واکسن های ورودی، کشور مبدا و زمان دقیق واردات آن مشخص نیست.

دبیرکل جمعیت هلال احمر بیان کرد: تاکنون ۱۷۰ محموله کمک بین المللی از فدراسیون بین المللی هلال احمر و جمعیت های هلال احمر کشورهای مختلف به منظور مقابله با شیوع ویروس کرونا، به کشور تحویل داده شده و امیدواریم در آینده نیز شاهد ورود دیگر کمک های بین المللی به کشور باشیم.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.