کد خبر : 4146
تاریخ انتشار : یکشنبه 11 آذر 1397 - 20:45

مقررات و نحوه نظارت بر فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای

مقررات و نحوه نظارت بر فعالیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای

هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، بخشنامه های محدودکننده وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با فعالیت فروشگاههای بزرگ چندمنظوره و زنجیرهای را لغو کرد. به گزارش گشت و گذار به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی، بر اساس مصوبه هیأت مقررات زدایی، پروانه کسب صادره از اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای


هیأت مقررات‌زدایی و تسهیل صدور مجوزهای کسب و کار، بخشنامه های محدودکننده وزارت صنعت، معدن و تجارت در رابطه با فعالیت فروشگاههای بزرگ چندمنظوره و زنجیرهای را لغو کرد.

به گزارش گشت و گذار به نقل از وزارت اقتصادی و دارایی، بر اساس مصوبه هیأت مقررات زدایی، پروانه کسب صادره از اتحادیه کشوری فروشگاه‌های زنجیره‌ای در کل کشور معتبر بوده و فروشگاه‌های مذکور برای تاسیس شعب جدید در شهرهای مختلف با هر میزان از جمعیت، نیاز به مجوز دیگری ندارند.

علاوه بر این، مقررات محدودکننده ذکرشده در بخشنامه های مذکور از قبیل ضرورت انتقال برخی فروشگاه‌های زنجیره‌ای به اتحادیه همگن ذیربط، رعایت محدودیت متراژی، محدودیتهای جمعیتی شهر محل استقرار شعبه و… به موجب مصوبه اخیر هیأت مقررات‌زدایی لغو گردید که شرایط را برای توسعه فروشگاه‌های مذکور تسهیل و بهبود خدمت‌رسانی آنها به مردم در اقصی نقاط کشور را در پی خواهدداشت.

بر اساس این گزارش، از نتایج توسعه فروشگاه‌های بزرگ چند منظوره و زنجیره‌ای می‌توان به شفافیت مالی، کاهش فرار مالیاتی و نظارت آسانتر اشاره کرد.

هیأت مقررات‌زدایی در مصوبه خود تصریح کرده است که ایجاد هر نوع مقررات اجرایی و نظارتی در زمینه فعالیت فروشگاههای بزرگ چند منظوره و زنجیرهای باید در چارچوب قانون نظام صنفی و با اخذ نظرات بخش خصوصی باشد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.