کد خبر : 3261
تاریخ انتشار : سه شنبه 22 آبان 1397 - 15:11

میانجیگری ستاد مبارزه با قاچاق برای حل اختلاف وزارت صمت و گمرک

میانجیگری ستاد مبارزه با قاچاق برای حل اختلاف وزارت صمت و گمرک

یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه تاکنون جلسات متعددی برای حل اختلاف وزارت صمت و گمرک بر سر سامانه‌ امور گمرکی برگزار شده، گفت:جلسه نهایی در اسرع وقت برگزار خواهد شد. حمیدرضا دهقانی نیا، مدیرکل نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت


یک مقام مسئول در ستاد مبارزه با قاچاق با بیان اینکه تاکنون جلسات متعددی برای حل اختلاف وزارت صمت و گمرک بر سر سامانه‌ امور گمرکی برگزار شده، گفت:جلسه نهایی در اسرع وقت برگزار خواهد شد.

حمیدرضا دهقانی نیا، مدیرکل نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در گفت و گو با گشت و گذار در خصوص اختلافات وزارت صمت و گمرک در خصوص سامانه جامع تجارت و سامانه امور گمرکی، اظهار داشت: تاکنون بیش از ۲۵۰ نفر ساعت جلسه با وزارت صمت و گمرک برگزار کرده ایم. در این جلسات کلیات مبحث را نهایی کردیم تا کشمکشی که بین این دو نهاد وجود دارد به یک نتیجه ای برسد.

وی افزود: در قالب این پنج جلسه برخی موارد مهم مورد توافق قرار گرفت و قرار شد در اسرع وقت با حضور روسا و معاونین وزرا برای چگونگی انجام کار و رفع ابهامات، جلسه نهایی را برگزار کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از موارد مطرح شده در این جلسات به موضوع انبار بر می‌گردد، گفت: بر اساس بند ۳ ماده ۶ قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز متولی ایجاد سامانه انبارها و مرکز نگهداری کالا، وزارت صنعت است. همچنین در گمرک سامانه ای تحت عنوان سامانه حسابرسی پس از ترخیص وجود دارد که باید وزارت صنعت و گمرک در مورد آن باهم هماهنگ باشند.

مدیرکل نظارت بر سامانه‌های الکترونیکی و هوشمند ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز یادآور شد: با جلساتی که تاکنون برگزار شده و توافقاتی که حاصل شده، این دو نهاد چند قدم به هم نزدیک شدند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.