کد خبر : 961
تاریخ انتشار : شنبه 14 مهر 1397 - 14:41

هوای پایتخت با شاخص ۷۶ سالم است

هوای پایتخت با شاخص ۷۶ سالم است

کیفیت هوای تهران امروز (پنجشنبه) با وجود افزایش سه عددی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون نسبت به روز گذشته با شاخص ۷۶ در شرایط سالم قرار دارد. به گزارش گشت و گذار ، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت


کیفیت هوای تهران امروز (پنجشنبه) با وجود افزایش سه عددی غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون نسبت به روز گذشته با شاخص ۷۶ در شرایط سالم قرار دارد.

به گزارش گشت و گذار ، میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۲.۵ میکرون هوای شهر تهران در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ۸ صبح امروز از ۷۳ به ۷۶ افزایش داشته و سالم است.در همین مدت میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون از ۶۲ به ۷۶ افزایش و آلاینده منوکسیدکربن نیز از ۳۳ به ۳۲ کاهش یافته است.

بر همین اساس، ایستگاه های شهرداری منطقه ۲۱، شادآباد (منطقه ۱۸) و شریف (منطقه ۲) به ترتیب با شاخص های عددی ۱۰۶، ۱۰۰ و ۹۱ بالاترین حجم آلودگی شهر تهران را در ۲۴ ساعت گذشته داشته اند.همچنین ایستگاه های شهرداری منطقه ۲۲ با شاخص ۵۳، گلبرگ (منطقه ۸) و پونک به طور مشترک با شاخص عددی ۵۷ و اقدسیه(منطقه یک) با شاخص عددی ۵۸ پاک ترین مناطق شهر تهران طی این مدت بودند.

«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط سالم (زرد و حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است. »

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.