کد خبر : 3823
تاریخ انتشار : یکشنبه 4 آذر 1397 - 16:00

وزارت بهداشت متولی آموزش های زمان ازدواج است

وزارت بهداشت متولی آموزش های زمان ازدواج است

مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، گفت: براساس سیاست های کلان نظام سلامت و سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت، متولی آموزش های حین ازدواج است. به گزارش گشت و گذار، سید حامد برکاتی در حاشیه اجلاس معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی، اظهارداشت: براساس سیاست های کلان نظام


مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت، گفت: براساس سیاست های کلان نظام سلامت و سیاست های جمعیتی ابلاغی مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت، متولی آموزش های حین ازدواج است.

به گزارش گشت و گذار، سید حامد برکاتی در حاشیه اجلاس معاونین بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی، اظهارداشت: براساس سیاست های کلان نظام سلامت و سیاست های جمعیتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، وزارت بهداشت، متولی آموزش های حین ازدواج است و براساس مصوبه هیات دولت، شورای اجتماعی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی، مدیریت آموزش های سلامت را بر عهده داشته و بخش عمده ای از آموزش های جنسی بعد از ازدواج نیز بر عهده وزارت بهداشت است.

وی ادامه داد: آموزش های جنسی صرفا به دوران بعد از ازدواج اختصاص خواهد داشت، چرا که آموزش های جنسی قبل از ازدواج خلاف عرف، شرع و اجتماع و رفتار سلامت است و اگر آموزش داده شود به نوعی ترویج این رفتار است و به همین دلیل باید آموزش های جنسی بعد از ازدواج صورت گیرد.

برکاتی با بیان اینکه آموزش احکام دوره آموزش جنسی بعد از ازدواج توسط سازمان تبلیغات اسلامی است، افزود: آموزش های حقوقی ازدواج با قضات و وکلای مورد تایید قوه قضاییه بوده و در بحث آموزش های روانشناسی، سازمان نظام روانشناسی و سازمان بهزیستی همکاری می کنند و مدیریت این آموزش ها بر عهده وزارت بهداشت خواهد بود.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر ناکافی بودن آموزش های بعد از ازدواج و درخواست ایشان برای ارتقای کیفیت و کمیت این آموزش ها گفت: مشاوره حین ازدواج در دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران، شهید بهشتی، البرز و شیراز به صورت استاندارد در حال انجام است. این آموزش ها در گذشته در دانشگاه های علوم پزشکی همدان، گلستان و مشهد ارائه شده بود. همچنین دانشگاههای علوم پزشکی اراک، ساوه، خمین، اصفهان، کاشان و قم به آموزش های جنسی استاندارد شده بعد از ازدواج اضافه خواهند شد و استان های گیلان و مازندارن نیز در اولویت های بعدی برگزاری کارگاه های آموزشی قرار خواهند گرفت و تا پایان سال نیز، کرمانشاه به دیگر استان ها افزوده خواهد شد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.