وعده آغاز ساخت بندر مکران در سال جاری

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: تلاش می کنیم عملیات اجرایی بندر مکران طی سال جاری آغاز شود.

به گزارش گشت و گذار نیوز: علی اکبر صفایی چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه امسال در استان هرمزگان افزود: زمینه های آغاز طرح بندرگاه جدید لنگه را در غرب استان هرمزگان پیگیری و در شرق نیز تلاش می کنیم عملیات اجرایی بندر مکران طی سال جاری آغاز شود، زیرا طبق سیستم سازمان بنادر اگر طرحی آغاز شود به صورت مستمر اعتبارات آن تخصیص یافته و پیش خواهد رفت.

وی با اشاره به طرح توسعه پس کرانه بندر شهید رجایی هرمزگان و عملیات اجرایی پل دسترسی به بندرگاه فعلی و پس کرانه آن، گفت: با بهره برداری از این طرح ۲ هزار و ۴۰۰ هکتار زمین به ظرفیت بندری هرمزگان اضافه خواهد شد.

مدیر عامل سازمان بنادر با اشاره به طرح محدوده بزرگ گردشگری دریایی استان هرمزگان در بنادر نخل ناخدا و شهید حقانی، گفت: این طرح در اسکله نخل ناخدا در حال انجام است و در بندر شهید حقانی نیز تلاش خواهیم کرد توسعه حوضچه ها را آغاز کنیم تا ظرفیت حمل و نقل دریایی و گردشگری در حوزه دریا دو چندان شود.

صفایی ادامه داد: مسیری که استان هرمزگان در راستای توسعه دریا محور آغاز کرده منطبق بر خروجی و جمع بندی هیئت دولت است و تمامی این طرح ها توسعه اقتصادی، اشتغال و رونق معیشت مردم را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر حدود ۲۷ ارگان مرتبط با دریا در کشور فعالیت دارند، گفت: طرح های خوبی توسط این ارگان ها در حوزه دریا آغاز شده و تمام تلاش ما بر این است که بتوانیم با هم افزایی این پروژه ها را به نتیجه برسانیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: همه تلاش و همت هیات عامل سازمان بنادر و دریانوردی معطوف بر این است که پروژه های در مرحله مطالعات را در کمترین زمان ممکن به مرحله آغاز عملیات اجرایی برسانیم.

منبع: تین نیوز