کد خبر : 3323
تاریخ انتشار : چهارشنبه 23 آبان 1397 - 15:16

پنج میلیون تومان هزینه ارتودنسی در بخش دولتی

پنج میلیون تومان هزینه ارتودنسی در بخش دولتی

رئیس انجمن ارتودنسی ایران هزینه انجام ارتودنسی در بخش دولتی را بین ۴.۵ تا ۵ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این هزینه در بخش خصوصی به مراتب بیشتر است. به گزارش گشت و گذار، لادن اسلامیان ظهر چهارشنبه در نشست خبری سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنسیت ها که قرار است از ۳۰ آبان تا دوم


رئیس انجمن ارتودنسی ایران هزینه انجام ارتودنسی در بخش دولتی را بین ۴.۵ تا ۵ میلیون تومان عنوان کرد و گفت: این هزینه در بخش خصوصی به مراتب بیشتر است.

به گزارش گشت و گذار، لادن اسلامیان ظهر چهارشنبه در نشست خبری سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنسیت ها که قرار است از ۳۰ آبان تا دوم آذر ۹۷ در محل پژوهشگاه نفت برگزار شود، اظهارداشت: نیاز به درمان ارتودنسی یکی از ضرورتهایی است که بیمه ها می بایست به آن توجه کنند.

وی با اشاره به پوشش بیمه ای خدمات ارتودنسی در کشورهای اروپایی افزود: اگر بیمه ها بتوانند این خدمات را تحت پوشش قرار دهند، قطعا به مردم کمک کرده اند.

اسلامیان تأکید کرد: اینکه چرا بیمه های پایه خدمات ارتودنسی را پوشش نمی دهند سؤالی است که باید خودشان پاسخ دهند اما نکته مهم این است که اگر به خدمات درمانی ارتودنسی توجه کنیم متوجه خواهیم شد که پوشش بیمه ارتودنسی باعث رفع بسیاری از ناهنجاری های ناشی از دندان و فک خواهد شد.

رئیس انجمن ارتودنسی ایران با اشاره به هزینه ۴.۵ تا ۵ میلیون تومانی درمان ارتودنسی در بخش دولتی گفت: بین ۳۰ تا ۴۰ درصد مردم دچار بی نظمی های شدید دندانی و ۵۰ درصد نیز دچار بی نظمی متوسط هستند.

در ادامه، حسین ارباب زاده رئیس سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنسی ایران با تأکید بر اینکه نوسانات ارزی تاثیر زیادی بر روی خدمات دندانپزشکی و ارتودنسی داشته است، افزود: خدمات دندانپزشکی وابسته به مواد و تجهیزات وارداتی است و نوسانات ارزی باعث می شود این خدمات گران شود.

وی با اشاره به اینکه خدمات ارتودنسی در بخش خصوصی ۲۰ درصد گران شده است، تأکید کرد: ما نمی توانیم تعرفه ها را بالا ببریم، زیرا در این صورت مراجعه کننده نخواهیم داشت اما گرانی مواد و تجهیزات ارتودنسی تأثیر زیادی در افزایش هزینه ها دارد.

همچنین کاظم دالایی دبیر علمی سومین سمپوزیوم انجمن ارتودنسی ایران به تشریح شاخص های بهداشتی دهان و دندان در کشور پرداخت و گفت: شاخص DMF بر اساس سن افراد ۱۲ سال سنجیده می شود و این شاخص هر چند در سال های اخیر تا حدودی بهبود یافته است اما همچنان وضعیت مطلوبی در سلامت دهان و دندان ایرانی ها شاهد نیستیم.

به گفته وی، شاخص DMF در افراد ۱۲ ساله از ۲.۲ به ۲ رسیده است، یعنی اینکه یک فرد ۱۲ ساله دو دندان پرکرده، پوسیده یا کشیده شده دارد.

دالایی تأکید کرد: این شاخص در بالغین بسیار بالاتر است، از همین رو ما همچنان باید بر روی بهبود بهداشت دهان و دندان مردم کار کنیم.

وی با اعلام اینکه داشتن دندان های سالم مقدمه درمان ارتودنسی است، افزود: بخشی از کارهای ارتودنسی جنبه درمانی دارد و فقط بابت زیبایی نیست.

دالایی تأکید کرد: اگر بیمه ها به جنبه های روانشناختی زیبایی توجه کنند، می توانند خدمات ارتودنسی را تحت پوشش قرار دهند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.