پول بیشتری از دولت نمی‌خواهیم/ اعتبارات را به موقع پرداخت کنند

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ما پول بیشتری نمیخواهیم، گفت: همان اعتباری را که در بودجه سالیانه آمده است را معتقدیم باید به موقع پرداخت کنند. به گزارش گشت و گذار، سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: […]


وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه ما پول بیشتری نمیخواهیم، گفت: همان اعتباری را که در بودجه سالیانه آمده است را معتقدیم باید به موقع پرداخت کنند.

به گزارش گشت و گذار، سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه امروز ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: دارو و صنعت دارو در چند دهه گذشته صادرات خوبی به کشورهای مختلف داشته و در جلسه امروز عمدتا به دنبال چالش‌هایی که با آن مواجه هستیم بودیم. بحث نقدینگی موضوع بسیار جدی است و عقب ماندگی بیمه ها در پرداخت بدهی خود به دانشگاه ها و دانشگاه ها به صنعت دارو بسیار مهم است.

وی افزود: محدودیت هایی که آمریکا ایجاد کرده برای کشورهای ثالث در تامین مواد اولیه و تجهیزات پزشکی و آسیب های در پی آن بررسی شد. موضوع قیمت دارو و تجهیزات پزشکی مطرح شد، مقرر شد سازمان برنامه و بودجه در اولین فرصت راهکارهایی را برای موضوع قیمت گذاری و تامین نقدینگی ارائه کند.

وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه ما پول بیشتری را نمی خواهیم، تصریح کرد: همان اعتباری را که در بودجه سالیانه آمده است را معتقدیم به جای اینکه اوراق بدهند و یا اینکه با تاخیر پرداخت کنند، سازمان تامین اجتماعی یا سازمان برنامه و بودجه به موقع پرداخت کنند.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: موضوع زمان است چراکه ممکن است وقتی اعتبار پرداخت شود که خیلی دیر شده باشد و با مشکلاتی مواجه شویم. دارو و تجهیزات پزشکی مانند هوا است، اگر غذا و کالاهای اساسی را چند روزی استفاده نکنیم اتفاقی نمی افتد، اما نمی‌توان نفس نکشید.

وی در پایان با بیان اینکه ضرورت دارد که بانک مرکزی، سازمان برنامه و بودجه و کلیت دولت در این حوزه توجه ویژه ای داشته باشند، گفت: آنچه مسلم است همه در تلاشیم آسیبی به مردم و بیماران وارد نشود.