پیشرفت فیزیکی قابل قبول پروژه ملی کریدور شمالی همدان

پروژه ملی کریدور شمالی همدان به طول ۸۱ کیلومتر در سال ۸۹ کلنگ زنی شده است.در احداث این طرح ملی، چهار شهرستان فامنین، درگزین، رزن و کبودراهنگ دخیل هستند.

به گزارش گشت و گذار نیوز: با توجه به واقع شدن بیشترین بخش پروژه با ۴۹ کیلومتر مسافت در شهرستان رزن، این طرح ملی از مهمترین طرح های این شهرستان بوده که در دولت سیزدهم توجه ویژه ای به این طرح برای پیشرفت روند فیزیکی آن شده است و این امر موجب شد تا این پروژه باقی مانده از دولت های گذشته که به واسطه اعتبارات قطره چکانی دارای پیشرفت فیزیکی لاک پشتی بود در دولت شهید جمهور روند پیشرفت فیزیکی قابل قبولی به خود بگیرد .

پیشرفت ۴۹ درصدی کریدور شمالی در رزن

فرماندار رزن با بیان اینکه بهره برداری از پروژه کریدور شمالی از نقش مهمی در کاهش بارترافیکی شهرستان رزن و نیز استان برخوردار خواهد بود، گفت: در دولت سیزدهم در سفر ریاست جمهوری به استان همدان به این پروژه ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار اختصاص داده شد که از این میزان، اعتباری افزون بر ۱۳۰ میلیارد تومان به شهرستان رزن اختصاص داشت و از این اعتبار تاکنون ۲۵ میلیارد تومان آن تخصیص داشته است.

علی اصغر غفاری آثار با بیان اینکه این پروژه از سال ۸۹ به صورت نیمه تکمیل باقی مانده بود، از اختصاص هشت میلیارد تومان اعتبار از محل کمیته برنامه ریزی رزن به پروژه کریدور شمالی استان همدان در حوزه رزن خبر داد و خاطرنشان کرد: از این میزان اعتبار اختصاص داده شده از محل کمیته برنامه ریزی شهرستان به پروژه کریدور شمالی استان در حوزه رزن، اعتباری افزون بر پنج میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان آن تخصیص داشته است.

غفاری آثار با اشاره به پیشرفت فیزیکی ۴۹ درصدی پروژه کریدور شمالی استان همدان در حوزه رزن، اظهار کرد: اگر اعتبار مورد نیاز برای پروژه کریدور شمالی استان در حوزه رزن همچنان تداوم داشته باشد و این اعتبارات به این پروژه ملی مهم تزریق شود به طور قطع بر اساس پیش بینی پروژه کریدور شمالی استان در حوزه رزن در دهه مبارک فجر تا پایان سال ۱۴۰۳ به افتتاح و بهره برداری خواهد رسید.

وی اضافه کرد: در همین رابطه نماینده مردم شهرستانهای رزن و درگزین نیز قول مساعد داده اند که پیگیری لازم برای تزریق اعتبار هر چه بیشتر به این پروژه را داشته باشند، ضمن اینکه قول هایی نیز برای اختصاص اعتبارات برای این طرح را نیز گرفته اند.

پیگیری تداوم تزریق اعتبار به پروژه کریدور شمالی

نماینده مردم رزن و درگزین در مجلس شورای اسلامی هم پروژه کریدور شمالی استان همدان را یکی از جمله طرح های مهم ملی در حال اجرا در استان همدان دانست و گفت: به طور قطع برای تداوم این پروژه نیاز به تزریق اعتبار بوده و با جدیت پیگیری این موضوع هستم.

سید ابوالحسن مصطفوی غمام با تأکید براینکه اتمام پروژه کریدور شمالی به عنوان یکی از اولویت های بنده برای پیگیری اعتبار به شمار می رود، یادآور شد: این طرح از مهمترین طرح های شهرستان رزن است که بهره برداری از آن نقش مهمی در کاهش بار ترافیکی و توسعه اقتصادی این شهرستان دارد و آزادراه همدان- ساوه را به شیرین سو- زنجان متصل می کند.

کریدور شمال استان همدان در محدوده درگزین آماده آسفالت ریزی

فرماندار درگزین هم در نخستین جلسه شورای اداری شهرستان در ۲۰ فروردین ماه امسال، اظهار کرد: پروژه کریدور شمال استان همدان در محدوده شهرستان درگزین آماده آسفالت ریزی بوده و انتظار داریم اداره راه و شهرسازی استان و شهرستان جدیت بیشتری برای این موضوع داشته باشند.

کمیل خواستان در این جلسه با تأکید براینکه ۱۳ میلیارد تومان اعتبار از سفر ریاست جمهوری به کریدور کاج تا اصله در محدوده شهرستان درگزین اختصاص داده شد که بیش از شش میلیارد تومان آن تخصیص یافته است، خاطرنشان کرد: مناقصه اجرای این کریدور مهم در محدوده شهرستان درگزین برای اجرا و بهره برداری در سال جاری برگزار خواهد شد.

امیدواریم با پیگیری نمایندگان مجلس شورای اسلامی شهرستان های دخیل در پروژه کریدور شمالی استان همدان، اعتبارات لازم برای تداوم، تسریع و تکمیل این طرح هر چه بیشتر جذب شده و به این پروژه ملی تزریق شود تا با روند پیشرفتی که این طرح در دولت سیزدهم گرفته است، هر چه سریع تر به ایستگاه آخر تکمیل خود برسد.

منبع: تین نیوز