کد خبر : 1696
تاریخ انتشار : چهارشنبه 25 مهر 1397 - 9:41

چاقی در دهه ۲۰ و ۳۰ سالگی ریسک مرگ زودهنگام را افزایش می دهد

چاقی در دهه ۲۰ و ۳۰ سالگی ریسک مرگ زودهنگام را افزایش می دهد

طبق نتایج یک تحقیق جدید، افرادی که در دهه ۲۰ و ۳۰ سالگی عمرشان چاق هستند تا ۱۰ سال از میزان عمرشان کاهش می یابد و میزان کاهش عمر در مردان چاق بیش از زنان است. به گزارش گشت و گذار، در این مطالعه محققان دانشگاه سیدنی استرالیا از نمونه ای متشکل از ۱۲,۰۹۱ فرد


طبق نتایج یک تحقیق جدید، افرادی که در دهه ۲۰ و ۳۰ سالگی عمرشان چاق هستند تا ۱۰ سال از میزان عمرشان کاهش می یابد و میزان کاهش عمر در مردان چاق بیش از زنان است.

به گزارش گشت و گذار، در این مطالعه محققان دانشگاه سیدنی استرالیا از نمونه ای متشکل از ۱۲,۰۹۱ فرد ۲۰ تا ۶۹ سال استفاده کردند.

یافته ها نشان داد به طورمیانگین، مردان و زنان با وزن سالم در سنین ۲۰ و ۳۰ سال به ترتیب می توانند ۵۷ و ۶۰ سال دیگر عمر کنند. اما در افراد دارای اضافه وزن در اوایل بزرگسالی، طول عمر کوتاه می شود.

طبق نتایج این مطالعه، زنان دارای اضافه وزن در سنین ۲۰ و ۳۰ سالگی، ۶ سال از عمرشان و در مردان، حدود ۸ سال از عمرشان کاهش می یابد. درحالیکه در زنان به شدت چاق، میزان کاهش عمر ۸ سال و در مردان این گروه ۱۰ سال است.

محققان توصیه می کنند ورزش کردن، پیاده روی و تعریق در زمان ورزش در سن جوانی موجب افزایش طول عمر می شود.

نتایج همچنین نشان داد زنان چاق در دهه ۴۰ سالگی با کاهش ۴.۱ سال از طول عمرشان مواجه هستند، درحالیکه مردان چاق با ۵.۱ سال کاهش طول عمرشان روبرو هستند.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.