کد خبر : 924
تاریخ انتشار : شنبه 14 مهر 1397 - 14:20

کلاهبرداری آژانس زیرمجموعه سازمان هواپیمایی از مسافران امام رضا

کلاهبرداری آژانس زیرمجموعه سازمان هواپیمایی از مسافران امام رضا

یکی از آژانسهای مسافرتی که به فروش بلیت هواپیما اقدام می کرد و مجوزش را از سازمان هواپیمایی کشوری گرفته است، در روزهای اخیر کلاه دهها مسافر شهر مشهد را برداشته است. به گزارش گشت و گذار، در روزهای اخیر دهها مسافر شهر مشهد به یکی از موتورهای جستجوگر مشهوری که اقدام به رزرو هتل،


یکی از آژانسهای مسافرتی که به فروش بلیت هواپیما اقدام می کرد و مجوزش را از سازمان هواپیمایی کشوری گرفته است، در روزهای اخیر کلاه دهها مسافر شهر مشهد را برداشته است.

به گزارش گشت و گذار، در روزهای اخیر دهها مسافر شهر مشهد به یکی از موتورهای جستجوگر مشهوری که اقدام به رزرو هتل، تور و بلیت هواپیما می کرده است، مراجعه کرده اند تا نسبت به خرید بلیت هواپیما اقدام کنند.

آنها برای پرداخت پول بلیت هواپیما طبق روال این موتور جستجوگر به سایت یکی از آژانسهای مسافرتی ارجاع داده می شدند، مسافران با اعتماد به این موتور جستجوگر وارد مرحله پرداخت پول از طریق این آژانس مسافرتی که دارای چهار سیلاب اسم است، شدند و پول بلیت را واریز کردند.

اما زمانی که درخواست پرینت بلیت هواپیما را دادند پاسخی دریافت نکردند. شماره تلفن ثابت درج شده در این سایت پاسخگوی مسافران نبوده و نیست. مسافران زمانی که به آدرس نوشته شده در سایت این دفتر مسافرتی نیز مراجعه کردند، متوجه شدند که چند روزی است که دفتر بسته شده و چندین مسافر دیگر نیز مانند آنها پول پرداخت کرده ولی بلیتی دریافت نکرده اند.

گشت و گذار در پیگیری این مورد به آنجا رسید که موتور جستجوگری که این مسافران به آن مراجعه کرده اند هیچ مسئولیتی را در قبال شکایات مربوط به آژانسها قبول نمی کند و در بخش درباره ما و ارتباط با ما نیز تنها یک آدرس ایمیلی قرار داده که پاسخگوی هیچ یک از پیغام ها نیست.

همچنین ایرلاین مربوطه که بیشتر آنها از این ایرلاین بلیت صوری گرفته اند هم اعلام کرده که نام آنها در فهرست پرواز این ایرلاین قرار ندارد و نمی تواند پاسخگوی مسافران باشد.

انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی استان خراسان رضوی نیز از یکی دو روز پیش جواب تماس های مکرر مسافران را می دهد که پیگیر پول از دست رفته خود هستند. مدیرعامل این آژانس مسافرتی که یک خانم است، پاسخ تماس مکرر مسئولان انجمن صنفی را هم نمی دهد. بازرسان این انجمن نیز به دفتر آژانس مراجعه کرده و متوجه شده اند که این دفتر از چند روز پیش بسته است.

در این باره، سعید ولی زاده رئیس هیات مدیره انجمن دفاتر خدمات مسافرتی استان خراسان رضوی به گشت و گذار گفت: «ما در انجمن کمیته حقوقی داریم که از هر دو طرف دعوا می خواهیم تا در آن شرکت کرده و در مرحله اول به سازش برسند در صورتی که این اتفاق نیفتد و شکایات زیاد باشد و یا طرفین برای دفاع حضور پیدا نکنند، آنها را به سازمان مربوطه ارجاع می دهیم. از آنجا که این دفتر مجوز خود را از سازمان هواپیمایی گرفته قطعا آنها باید پاسخ بدهند. ما از مدیرعامل این آژانس طی نامه ای خواسته ایم که در این جلسه حضور پیدا کند ولی هنوز پاسخی نداده است. ما اول باید بررسی کنیم که آیا آژانس دچار مشکلات ناشی از نوسانات نرخ شده و می تواند پاسخ مسافران را در روزهای آتی بدهد یا خیر. همچنین بازرسانی را در ساعت های دیگر روز می فرستیم تا مطمئن شویم آیا دفتر مربوطه به عمد آژانس را بسته و یا مشکلی در ساعتی از روز داشته است. در غیر این صورت باید دستگاههای قضایی به این مشکل رسیدگی کنند. »

از آنجا که این دفتر خدمات مسافرتی مجوز بند الف یعنی مجوز فروش بلیت هواپیما را از سازمان هواپیمایی کشوری داشته است می بایست پرونده مربوطه به سازمان هواپیمایی کشوری ارجاع و این سازمان پاسخگوی مجوزی باشد که یکی دو سال پیش به این آژانس داده است. در هر صورت مسافرانی که شکایتی از این آژانس دارند باید شکایت خود را در سایت سازمان هواپیمایی ثبت کنند شاید این سازمان بتواند حق از دست رفته مسافران را به آنها برگرداند.

تمامی اسناد، مدارک و اسامی کامل مربوط به این گزارش در گشت و گذار موجود است.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.