کمیسیون نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری استان مرکزی برگزار شد

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: جلسه کمیسیون نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری، در رسته واحدهای پذیرایی، بر اساس ابلاغ وزارتخانه با حضور اعضای کمیسیون گردشگری برگزار شد.

به گزارش گشت و گذار نیوز: مسعود فرخی امروز سوم خرداد ۱۴۰۳ در جلسه نرخ‌گذاری تأسیسات گردشگری گفت: بر اساس ابلاغ معاون گردشگری کشور مبنی بر لزوم تعیین نرخ‌گذاری در سال جاری، جلسه نرخ گذاری تاسیسات گردشگری در رسته واحدهای پذیرایی با حضور کارشناسان نظارت گردشگری، روسای ادارت شهرستانها و اعضای تأسیسات برگزار شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی با اشاره به اینکه این نرخ‌گذاری با افزایش نرخ‌ها هر سال انجام می‌شود، افزود: امسال نیز همچون سالهای گذشته جلسه کمیسیون نرخ‌گذاری تاسیسات گردشگری در رسته واحدهای پذیرایی برگزار شد و تعیین نرخ در سال جدید مصوب شد.

فرخی با تأکید بر رعایت نرخ مصوب توسط واحدهای پذیرایی گفت: نصب نرخ مصوب در معرض، دید مشتریان توسط واحدهای پذیرایی الزامی است و تمام واحدهای پذیرایی به موجب ماده ۱۲ آیین‌نامه ایجاد، اصلاح و نظارت بر تاسیسات گردشگری استان، موظف هستند نرخ مصوب را در مجاور صندوق و در دید مشتری قرار بدهند.

او از اعمال این نرخ‌گذاری و ابلاغ آن به تاسیسات گردشگری خبر داد و خاطرنشان کرد: در همه شهرستان‌ها کارشناسان نظارت‌های لازم را بر تأسیسات گردشگری خواهند داشت و نحوه خدمت‌رسانی و اعمال نرخ‌های مصوب به‌صورت جدی از طرف اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان رصد خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان مرکزی گفت: مردم در صورت مشاهده هر گونه تخلف می‌توانند با سامانه رسیدگی به شکایات واحدهای پذیرایی و شماره‌های اداره کل تماس بگیرند.

منبع: میراث آریا