کد خبر : 4300
تاریخ انتشار : چهارشنبه 14 آذر 1397 - 16:10

۳۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی رسید+جدول

۳۰۰۰ میلیارد تومان تسهیلات صندوق توسعه ملی به بخش خصوصی رسید+جدول

عملکرد تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی نشان می‌دهد فقط از یک حکم قانونی تاکنون ۳۰۵۷ میلیارد تومان در نیمه نخست سال به بخش خصوصی، تعاونی و بنگاه‌های اقتصادی غیردولتی اختصاص یافته است. به گزارش گشت و گذار، عملکرد تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی در نیمه نخست سال جاری منتشر شد. بر این اساس؛ در شش

عملکرد تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی نشان می‌دهد فقط از یک حکم قانونی تاکنون ۳۰۵۷ میلیارد تومان در نیمه نخست سال به بخش خصوصی، تعاونی و بنگاه‌های اقتصادی غیردولتی اختصاص یافته است.

به گزارش گشت و گذار، عملکرد تسهیلات ریالی صندوق توسعه ملی در نیمه نخست سال جاری منتشر شد.

بر این اساس؛ در شش ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ تسهیلاتی از سوی صندوق توسعه ملی در بخش‌های آب، کشاورزی، صنایع تبدیلی و تکمیلی، منابع طبیعی و محیط زیست، صادرات محصولات کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری و صادرات کالاهای صنعتی و معدنی در نظر گرفته شده است.

در این راستا صندوق توسعه ملی مبلغ ۳۰.۳۰۰ میلیارد ریال در ۱۵ بانک‌ دولتی و خصوصی سپرده‌گذاری کرده است.

در توزیع این منابع علاوه بر میزان عملکرد هر بانک، درخواست‌های بانک‌ها و مراجع ذیصلاح مانند وزارت صنعت، معدن، تجارت، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و نیز مدنظر قرار گرفته شده اند.

مانده قابل تخصیص از محل قراردادهای سپرده‌گذاری ریالی فعال تا ۳۱ شهریور ماه، مبلغ ۶۲.۷۱۷ هزار میلیارد ریال بوده است.

منابع اشتغال

همچنین در شش ماهه‌ی اول سال جاری صندوق در مرحله دوم و با اعلام سازمان برنامه و بودجه کل کشور، نسبت به سپرده‌گذاری مبلغ ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال در بانک‌های کشاورزی، توسعه تعاون، پست بانک و صندوق کارآفرینی امید و با هدف ارتقای تولید و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری اقدام کرده است.

بر این اساس میزان کل سپرده‌گذاری‌های ریالی انجام شده توسط صندوق در شش ماه اول سال ۱۳۹۷، مبلغ ۴۵.۳۰۰ هزار میلیارد ریال است.

پراکندگی مبالغ سپرده‌گذاری شده و مبالغ تخصیص یافته به متقاضیان از محل این سپرده‌ها توسط بانکها در دوره مورد بررسی، از نظر توزیع بانکی، بخشی، منطقه‌ای و … به شرح جداول زیر است.

جدول: قراردادهای سپرده‌گذاری ریالی منعقده به تفکیک بانک و بخش‌های اقتصادی (مبالغ به میلیارد ریال)

جدول: قراردادهای سپرده‌گذاری ریالی منعقده به تفکیک بخش‌های اقتصادی، منطقه و نوع تسهیلات (مبالغ به میلیارد ریال)

همچنین بر اساس اطلاعات ثبت شده در سامانه مدیریت فرآیند تسهیلات صندوق توسعه بانک‌ها، در شش ماهه‌ی ابتدایی سال ۱۳۹۷ از محل قراردادهای فعال مبلغی بالغ بر ۳۰.۵۷۶ هزار میلیارد ریال به متقاضیان اختصاص یافته است:

جدول: توزیع مبالغ تخصیص داده شده در شش ماهه ابتدایی سال ۱۳۹۷ به متقاضیان توسعه بانک‌ها از محل قراردادهای سپرده‌گذاری ریالی از منظر بخش اقتصادی و منطقه اجرای طرح (مبالغ به میلیارد ریال)

جدول: توزیع مبالغ تخصیص داده شده در ۶ ماهه‌ی ابتدایی سال ۱۳۹۷ به متقاضیان توسط بانک‌ها از محل قراردادهای سپرده‌گذاری ریالی از منظر بانک سپرده‌پذیر و بخش اقتصادی (مبالغ به میلیارد ریال)

همچنین در ۶ ماه ابتدایی سال ۱۳۹۷ و بر اساس بند (الف) از ماده (۶) آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری، که بر اساس آن صندوق توسعه ملی موظف گردیده به میزان سهم تعیین شده توسط سازمان برنامه و بودجه کشور، نسبت به انعقاد قراردادهای سپرده‌گذاری ریالی با بانک‌ها و صندوق‌های مشخص شده در قانون اقدام کند، با عنایت به نامه شماره ۲۳۸۷۵ مورخ ۱۳۹۷/۰۱/۲۶ معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، ۴ فقره قرارداد مجموعاً به مبلغ ۱۵ هزار میلیارد ریال در اجرای قانون مذکور و به شرح جدول ذیل منعقد شده است:

جدول: توزیع مبالغ قراردادهای سپرده‌گذاری ریالی منعقده در راستای قانون حمایت از توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق روستایی و عشایری با استفاده از منابع صندوق توسعه ملی (مبلغ به میلیارد ریال)

تسهیلات موضوع این قانون به طرح‌های غیردولتی در حوزه کشاورزی، منابع طبیعی، معادن کوچک، فناوری اطلاعات، گردشگری، صنایع دستی، کلیه فعالیت‌های مربوط به فرش دستباف و خدمت در مناطق روستایی و عشایری و همچنین برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولید مستقر در نواحی صنعتی روستایی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت اختصاص می‌یابد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.