۴ رستوران برتر دنیا کدامند؟ + عکس

برترین برندهای رستوران فهرستشده در این مقاله که با استفاده از ارزش بازار مرتب شده‌اند، اکثرا فعالیت‌های زنجیره‌ای دارند. این برندها خود را برای تطبیق با انواع چرخههای اقتصادی و مدیریت رشد سودآور در بلندمدت قرار دادهاند.

استارباکس

۴ رستوران برتر دنیا کدامند؟ + عکس

استارباکس یک برند برتر رستوران و یک صنعت محبوب کافیشاپ است که در سال ۱۹۷۱ شکل گرفت و دفتر مرکزی آن در واشنگتن، ایالاتمتحده آمریکا قرار دارد و بهعنوان نماینده قهوه که از قهوههای دیگر متمایز است به حساب میآید.

استارباکس بزرگترین شرکت قهوه است و تجربهای عالی را برای مشتریان خود فراهم میکند. استارباکس موافقتنامه مجوز خود را دارد و قهوه خود را به شیوهای اخلاقی و مسئولانه خریداری میکند.

استارباکس محصولات برتری را در اختیار مشتریان خود قرار میدهد تا خاطرهای فراموش نشدنی را از نوشیدن قهوه بههمراه داشته باشند. آنها تنوع زیادی از قهوه برای جذب همه دوستداران قهوه دارند. برای بهرهمندی از دوستداران چای، این شرکت چای تازو را راهاندازی کرده است.
قیمت محصولات استارباکس به گونه ای است که با کیفیت آن مطابقت دارد. این شرکت عملیات تجاری خود را گسترش داده و از بیش از یک کانال توزیع استفاده میکند. محصولات استارباکس از طریق فروشگاههای متعلق به شرکت یا از طریق یک سیستم خرده فروشی فروخته میشوند.

این شرکت برای تشویق مشتریان وفادار کارتهای هدیه بسیاری به مشتریان میدهد. در طول سالها، این شرکت وفاداری و آگاهی از برند خود را افزایش داده است و به همین دلیل یک برند برتر رستوران است

۴ رستوران برتر دنیا کدامند؟ + عکس

مک دونالد

مک دونالد یک برند محبوب رستوران آمریکایی است که در سال ۱۹۴۰ تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در ایلینوی، ایالاتمتحده آمریکا قرار دارد. مک دونالد بزرگترین رستوران زنجیرهای در جهان از نظر درآمد است.

مک دونالد تقریبا به ۶۹ میلیون مشتری در حدود ۱۰۰ کشور خدمات ارائه میدهد و در حدود ۳۶۹۰۰ شعبه دارد. مک دونالد منوهای خود را با در نظر گرفتن نیاز مشتری ایجاد میکند.
این برند دائما محصولات جدید را معرفی میکند و محصولات قدیمی را حذف میکند تا با نیازهای مشتریان هماهنگ شود و تمرکز زیادی روی غذاهای گیاهی نیز دارد. غذای مخصوص کودکان آن در بین مشتریان محبوبیت زیادی دارد.

مک دونالد مشتریان خود را به شیوهای منحصربفرد مورد خطاب قرار میدهد و بهدلیل محصولات متنوعی که برای آنها در دسترس است، در واقع یک برند برتر رستوران است.

۴ رستوران برتر دنیا کدامند؟ + عکس

دانکین دوناتز

دانکین دوناتز یک برند محبوب در صنعت غذا و نوشیدنی است. این شرکت در سال ۱۹۵۰ تشکیل شد و دفتر مرکزی آن در ماساچوست، ایالاتمتحده آمریکا قرار دارد. دانکین چندین محصول غذایی مانند نوشیدنی‌های گرم، سرد، محصولات غذایی پخته شده، محصولات غذایی منجمد، دونات، نوشابه‌ها و ساندویچ‌ها را سرو می‌کند. دانکین دونات در بازار یک موفقیت بزرگ است.

با وجود اینکه نام برند نشاندهنده دونات است، محصولات دیگری را نیز تولید و به فروش میرساند. دانکین دوناتز در حدود ۱۲۰۰۰ رستوران در حدود ۳۶ کشور جهان دارد.

مکانهای فروشگاههای آنها در مکان برجستهای قرار میگیرند تا تعداد مشتریان افزایش یابد. دانکین دوناتز در سراسر جهان در دسترس است. این شرکت یک سیاست قیمتگذاری منصفانه را برای همه محصولات خود حفظ میکند تا یک پایگاه مشتری وفادار ایجاد کند.
قیمت آنها همچنین تضمین میکند که هر فرد معمولی میتواند بهراحتی از محصولات آنها خریداری کند. خدمات عالی به مشتریان دارد و از این رو یک برند برتر رستوران است.

۴ رستوران برتر دنیا کدامند؟ + عکس

وندی
وندی همچنین یک برند برتر رستوران، یک رستوران بینالمللی فستفود آمریکایی است که در سال ۱۹۶۹ تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در اوهایو، ایالاتمتحده است. این بزرگترین زنجیره فستفود همبرگر است که در حدود ۶۵۰۰ شعبه دارد.

وندی محصولات زیادی ارائه میدهد. در حال حاضر وندی عملیات تجاری خود را در حدود شش بخش مانند چیکن راپ، برگر، سالاد، فراستی، سیبزمینی سرخکرده و نوشیدنی دارد. هر کدام از این محصولات دارای انواع خاص خود برای پاسخگویی به تقاضای مشتری هستند.

قیمتگذاری مورد استفاده توسط وندی بازار محور است و مطابق با شرایط بازار تغییر میکند. علاوه بر این، استراتژی قیمتگذاری مبتنی بر جغرافیا است زیرا ارزش محصول در هر کشوری تغییر میکند.

درآمدهای اصلی آنها رستورانهایشان است. استراتژی تبلیغاتی مورد استفاده وندی بهگونهای شکل گرفته است که رقبای خود را در ذهن نگه میدارد. وندی با تبلیغات آنلاین و آفلاین کار میکند.