کد خبر : 2607
تاریخ انتشار : پنجشنبه 10 آبان 1397 - 2:26

۹۱ تن مواد غذایی فاسد معدوم شد/آمار شکایت از اغذیه فروشی ها

۹۱ تن مواد غذایی فاسد معدوم شد/آمار شکایت از اغذیه فروشی ها

رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، گفت: بیش از ۹۱ تن انواع مواد غذایی فاسد، غیر قابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته در پی تماس های مردمی با سامانه بهداشت ١٩٠ در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۷ معدوم شد. به گزارش گشت و گذار، محراب آقازاده، اظهارداشت: همزمان با فعالیت های بازرسان بهداشت محیط در


رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، گفت: بیش از ۹۱ تن انواع مواد غذایی فاسد، غیر قابل مصرف و تاریخ مصرف گذشته در پی تماس های مردمی با سامانه بهداشت ١٩٠ در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۷ معدوم شد.

به گزارش گشت و گذار، محراب آقازاده، اظهارداشت: همزمان با فعالیت های بازرسان بهداشت محیط در بازرسی از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، شکایت های مردمی در اولویت کار بازرسان قرار گرفته که در این میان، مردم نیز همگام با بازرسان کشوری نسبت به این اماکن و مراکز، حساس شده و با دقت بیشتری فعالیت های روزمره خود را مدیریت می کنند.

وی افزود: سامانه بهداشت ۱۹۰ نیز هم راستا با این برنامه و با فعالیت های شبانه روزی خود، نسبت به اخذ اخبار و شکایات مردمی اهتمام ورزیده و ضمن پاسخگویی، مشاوره و راهنمایی تماس گیرندگان، نسبت به ثبت ۵۰۴۸۵ خبر و شکایت اقدام کرده است و تاکنون به بیش از ۹۹ درصد این اخبار و شکایات رسیدگی شده است.

رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، ادامه داد: بیشترین شکایت ها از حوزه تحت پوشش دانشگاه های علوم پزشکی مشهد (۱۲ درصد)، شهید بهشتی ( ۱۲ درصد)، ایران (۱۰ درصد)، شیراز (۱۰ درصد) و اصفهان (۷ درصد) بوده و به ترتیب از شهر های تهران، مشهد، شیراز، اصفهان، کرج، قم، تبریز، یزد، کرمان و قزوین بیشترین تماس و شکایت در سامانه ثبت شده است.

وی بیان کرد: شکایت از اماکن مسکونی دارای فعالیت غیر مجاز و غیر بهداشتی با ۱۵ درصد، اغذیه فروشی و ساندویچ و پیتزا ۹ درصد و نانوایی ها نیز با ۹ درصد، در صدر اخبار این سامانه قرار گرفتند.

آقازاده گفت: بیشترین نوع خبر که مردم به سامانه اعلام کرده اند مربوط به عرضه مواد غذایی صنفی سنتی فاسد، عرضه مواد غذایی بسته بندی شده فاقد تاریخ مصرف معتبر و دفع غیر بهداشتی فاضلاب بوده است.

وی افزود: اقدامات قانونی معمول در زمینه این شکایت ها منجر به رفع نقص ۱۷ درصد از اماکن و مراکز، ابلاغ اخطار و ارائه مهلت رفع نواقص غیر بحرانی ۱۶ درصد و مکاتبه و معرفی متخلفین به مراجع قضایی به میزان ۱۲ درصد بوده است.

رئیس سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت، گغت: سه درصد اخبار، شکایات منجر به کشف، جمع آوری و معدوم سازی ۹۱۳۵۸ کیلوگرم انواع کالاهای آسیب رسان (شامل مواد غذایی فاسد، تاریخ مصرف گذشته و غیر قابل مصرف) به مصرف کننده شد. جنسیت تماس گیرندگان نیز ۷۳ درصد آقایان و ۲۷ درصد خانم ها بوده است.

سامانه بهداشت ۱۹۰ وزارت بهداشت به طور شبانه روزی و در تمام ایام هفته، آماده دریافت شکایت های مردمی در زمینه موضوعات مختلف بهداشت محیط و بهداشت حرفه ای از جمله تخلفات مورد مشاهده در اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی می باشد و هموطنان می توانند از اقصی نقاط کشور با شماره گیری تلفن ۱۹۰ با این سامانه تماس گرفته و شکایات بهداشتی خود را مطرح کنند تا در اسرع وقت به آنها رسیدگی شود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.