80 بسته سرمایه گذاری حوزه گردشگری در حال اجرا داریم

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه از در حال اجرا بودن 80 بسته سرمایه گذاری حوزه گردشگری در سطح استان خبرداد.

به گزارش گشت و گذارنیوز، محمدرضا سهیلی دیروز (19 دی) در همایش سومین سالگرد شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی با گرامیداشت شهدای مقاومت اظهار کرد: شهادت حاج قاسم و ابومهدی المهندس و آمیختن خون این دو عزیز محور وحدت دو کشور شد و تاکیدی بر جدایی ناپذیری این دو ملت است و برای تحکم این موضوع این اداره‌کل نیز تلاش کرده تا دو پرونده فرهنگی مشترک دو کشور ایران و عراق را برای ثبت در فهرست جهانی آماده شود.

وی در ادامه بخشی از عملکرد اداره‌کل میراث فرهنگی را تشریح کرد و گفت: بودجه سفر رئیس جمهور به استان ۱۳٠ میلیارد تومان بود که به ۲۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی به افزایش ۱۰ برابری اعتبارات استان اشاره کرد و گفت: بودجه تسهیلات سرمایه‌گذاری گردشگری از ۱۰۰ میلیارد تومان به ۱۱۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.

سهیلی گفت: عملکرد سال گذشته در حوزه سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد تومان بوده که امسال به حدود پنج هزار میلیارد تومان در تمام نقاط استان رسیده است.

او تصریح کرد: در برخی نقاط مانند چالابه برای اولین بار تمام مشکلات اداری با محیط زیست حل شده و یک سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی در حال انجام کار است. از این قبیل سرمایه گذاری‌های پیشران در سایر نقاط مانند چشمه بل و… و حتی در حوزه لجستیک گردشگری به شکل هشتاد بسته سرمایه‌گذاری در نقاط مختلف استان در دست اقدام و اجراست که در نوع خود کم نظیر است.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه، گفت: در حوزه صنایع‌دستی نیز در بخش فروش و برند سازی نقاط قوت و ضعف شناسایی شده و چند برند بومی و کشوری در زمینه صادرات و بسته‌بندی و تبلیغات ویژه پای کار آمده‌اند. همچنین در خصوص بازارچه پرتاب صنایع‌دستی نیز اقداماتی انجام شده است.

شهید سلیمانی هنرمند راه و رسم مبارزه با اشغالگران بود

در ادامه جلسه حجت الاسلام سیدحمید الحسینی مدیر هماهنگی رسانه مقاومت عراق به عنوان مهمان و سخنران برنامه در خصوص محور مقاومت و شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای محور مقاومت به بیان نکات و خاطراتی پرداخت.

مدیر هماهنگی رسانه مقاومت عراق حضور در جمع هنرمندان کرمانشاهی را مایه مباهات دانست و دیدن دستاوردهای این عزیزان را در سایر کشورها افتخار آمیز خواند.

او شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی را نیز با لقب هنرمند خطاب کرد و گفت: شهید سلیمانی بسیار هنرمندانه مدارج افتخار آفرینی در حوزه مبارزه با استکبار را طی نمود و همین هنر حاج قاسم بود که باعث ماندگاری و جاودانگی راه و رسم مبارزه با اشغالگران شد.

حجت الاسلام سید الحسینی افزود: هنرمند با داشته‌هایی که دارد به خلق شاهکار می‌پردازد و همین ویژگی در حاج قاسم تبلور و تجسم یافته بود، زیرا بهترین استفاده را از تمام امکانات موجود هر چند کم می‌کرد و می‌بینیم نتایج شاهکارهای هنرمندانه حاج قاسم را که تا ابد ماندگار است.

در ادامه مدیر هماهنگی رسانه مقاومت عراق خاطراتی را از حضور و ماموریت‌های شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کشور عراق نقل کرد.

در پایان این مراسم از دو تن از مادران کرمانشاهی شهدای مدافع حرم، شهید مهدی نوروزی و شهید حمزه کاظمی تجلیل شد.